Urodziny lego!

dekoracje na urodziny lego

Przeczuwałam, że kiedyś przyjdzie mi wyprawić urodziny lego :) Myślałam jednak, że wizja mojego syna będzie dotyczyła jakiejś konkretnej serii: Hero Factory czy Chima. A tu taka niespodzianka – ma być po prostu lego „bo koledzy lubią układać różne klocki” Dla mnie bomba!

W pierwszej chwili pomyślałam, że niewiele trzeba kupić na taka imprezę bo przecież mamy miliard klocków i wszystko zbudujemy sami. Szybko się okazało, że to nie tak hop siup i już. To nie duplo z których można zbudować kolorowe tło czy inne elementy scenografii. Tak więc do dekoracji zamówiłam sobie wielkie klocki- pudełka, a dzieciom pozostało zbudować napis „MACIEK”, który możecie zobaczyć gdzieś poniżej. Nawet nie wiecie jak długo szukali w swoich zbiorach zwykłych podstawowych klocków w tych kilku kolorach. Ale możecie się przekonać podsuwając taki pomysł swojemu dziecku :) Dajcie znać jak poszło!

 

urodziny lego dekoracje

 

Co imprezę sobie obiecuję, że tym razem nie będzie popcornu bo nic tak nie generuje bałaganu jak on. A potem przypominam sobie te wszystkie „wow, każdy ma swoje pudełko???” No każdy…podobnie jak galaretkę, sok i wszystko co jest na stole:) Ale te pudełka jakoś tak ich cieszą i biegają z nimi po całym domu….i nie umiem z nich zrezygnować bo sama lubię popcorn :D

urodziny lego kubeczki na popcorn

mini pudełka na popcorn lego party

 

Menu układał Maciek. Miały być babeczki z czekoladą, galaretki i jego ulubione cake popsy.

 

kolorowe foremki do pieczenia lego party

słodki stół dla dziecidekoracje na urodziny lego

Próbowałam jeszcze zrobić czekoladki ludziki i klocki na patyku. Zdobyłam silikonowe foremki, ale jakoś mi nie poszło. Wszystko kleiło się do foremki, czekoladki wyglądały fatalnie. Uratowałam tylko kilka sztuk. Z resztą cake popsy też mnie pokonały tym razem i wywaliły się podczas transportu do lodówki. Tak to jest zazwyczaj jak się człowiek za bardzo stara:)


urodziny fana klocków lego

Do picia soczek pomarańczowy. Zamiast imion na butelkach wydrukowałam buźki z ludzikami lego. Każda inna! Proces wybierania co do kogo najbardziej pasuje był oczywiście mega śmieszny. Szczególnie dla wąsaczy i brodaczy :)

buteleczki na urodziny dla dzieci

 

A to mój kochany JUBILAT!

lego party

impreza lego dla dzieci

 

Próbowałam też zrobić jakieś fotki z bratem, ale jak zwykle sfrustrowana poddałam się po paru ujęciach. Są niemożliwi. Ale może ta naturalność to właśnie największa wartość zdjęć?

Koszulki lego spadły mi z nieba, nawet nie wiedziałam, że takie istnieją. A tu taki prezent od wujka na kilka dni przed imprezą!urodziny lego

 

Wspomniany wyżej napis z klocków lego wylądował poza stołem i był wielokrotnie przebudowywany podczas imprezy.

lego dekoracje

 

Jako niespodziankę dla gości przewidzieliśmy kolorowe gumki, oczywiście w kształcie klocków lego. Leżą teraz w piórnikach klasy 2d i pewnie czasem przypominają o wspólnej zabawie :)urodziny klocki lego

 

Był konkurs na zbudowanie robota, a na wyciszenie rysowaliśmy siebie jako ludzika lego. Powstały diabełki :) hipsterzy !?!:) piłkarze :)

zabawy na urodziny lego

 

Dwie ulubione zabawy moich dzieci to zabawy z papierowymi słomkami. Pierwsza polega na chowaniu słomek przez jedną grupę i szukaniu ich przez drugą, a kolejna na zasysaniu nimi cukierka, na zasadzie kto pierwszy uniesie go do góry, lub kto najdłużej go utrzyma.
zabawy na urodziny lego1

 

Tortu nie fotografowałam z bliska bo wyszedł mi jak zawsze :) Podałam go na macie od klocków zamiast patery:) Pozostawmy jego wygląd bez komentarza :)

_DSC5273

 

A tutaj zgraja w całości. Było głośno i śmiesznie. Maciek podsumował, że SUPER!. I o to chodziło.

Odpuszczacie takie momenty bo boicie się bałaganu? No bez przesady…w życiu piękne są tylko chwile!_DSC5209

 

PAPIEROWE KULE możesz kupić TU

PUDEŁKA NA POPCORN TU

FOREMKI NA BABECZKI TU

BUTELECZKI TU, a do nich PAPIEROWE SŁOMKI TU

5 thoughts on “Urodziny lego!

  1. Monika says:

    Witaj :) świetny motyw przewodni imprezy dziecięcej :)
    Mogłabyś zdradzić skąd są te buteleczki na sok? :)
    Pozdrawiam i idę dalej się inspirować :))))

  2. Magda says:

    Witam, fantastyczne pomysły urodzinowe gratuluję koncepcji. Chciałabym się dowiedzieć skąd takie piękne szablony ludzików lego do kolorowania, ozdobione kolorowymi klockami po bokach i etykiety na soki. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam, Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.