Pomysły na prezent dla gości weselnych

Prezent to może za dużo powiedziane, ale drobny upominek dla gości to powoli standard na weselach. Można prześcigać się w pomysłach by na każdego czekało coś oryginalnego i strugać inicjały na ołówkach, grawerować je na korkociągach czy breloczkach w kształcie gołąbków. Ba! Są tacy co znajdują czas by przed weselem zrobić własnoręcznie 150 sztuk mydełek :) Ja się z takich osób nie śmieję…ja pewnie do nich należę :)

Dziś jednak skupmy się na słodkich upominkach dla gości weselnych. I proszę, nie pieczmy ich sami chyba, że kuchnia jest naszym sposobem do rozładowanie stresu :)

Najprostszym i dość tanim pomysłem są czekoladki/ pralinki. Wystarczy je powkładać do ozdobnych pudełek i pięknie wyglądają na stołach.

złote pudełko na upominek dla gości

pudełko na makaroniki wesele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W podobne pudełeczko możemy zapakować także pyszne francuskie ciasteczka makaroniki. Mimo swojej popularności wciąż jest wiele osób, które do tej pory tylko oglądały je na zdjęciach i chętnie skosztują ich wyjątkowego smaku.

upominek weselny białe pudełkooryginalne pomysły na prezent dla gości weselnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pillow box pudełko na makaroniki

 

Nowością dla sporej części Waszej rodziny mogą być także cake pops, czyli ciasteczka na patyku. Kawałek wilgotnego ciasta oblanego czekoladą na jeden kęs… obawiam się, że niektóre osoby podkradną jeszcze sąsiadom ;)

cake pops na wesele

 

Fajnym pomysłem wydają mi się także lizaki. Lubimy ich słodki smak i to wspomnienie dzieciństwa, a jednak chyba rzadko je sobie kupujemy? To taki zwariowany pomysł i zastanawiam się czy moim ciociom i wujkom spodobałby się ten upominek. Pewnie schowaliby do torebek, niby dla wnuczka, a w zaciszu domowym…sami wiecie :)

naklejki spersonalizowane na wesele

 

Jeśli chcecie podarować gościom cukierki możecie je spakować do słoiczka, plastikowej tubki lub pudełeczka. Im mniej ozdobne opakowanie tym więcej starań dołóżcie do fajnej etykietki. Inaczej nie będzie zbyt elegancko.

upominek dla gości w słoiczku

prezent dla gości weselnych

 

pudełko na czekoladki  z motylkiem fioletowe lawenda

 

Na koniec najbardziej okazały słodki prezent czyli cupcakes. Babeczki jako upominek dla gości zachwycają i wyglądem i smakiem. Można je dopasować kolorem i stylem do każdego przyjęcia. Na pudełku możemy nakleić podziękowanie lub imię i nazwisko gościa co zrobi z niego prezent i winietkę jednocześnie.

papilotki motylki wesele

prezent dla gości babeczka

pudełko na muffinki dla gości ślub

 

2 thoughts on “Pomysły na prezent dla gości weselnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.